11 listopada

W Złoczewie 11 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbyły się  uroczystości.
Rozpoczęto je Mszą Świętą za Ojczyznę. Następnie w Parku Pamięci nastąpiło podniesienie flagi na maszt oraz odegrano hymn. Po powitaniu uczestników obchodów oraz złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy wysłuchano okolicznościowych wystąpień.
Wieczorem w MOK w Złoczewie odbył się koncert pt.  "Wyśpiewać 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI".

      W dniu 19 listopada 2021r. zaprosiliśmy uczniów klas 7-8 z terenu naszej gminy na widowisko teatralno-poetyckie "Niepodległa" w wykonaniu Szkoły Musicalu ERATO z Poznania w reżyserii Andrzeja Borkowskiego i choreografii Julii Szczepaniak. Na deskach MOK w Złoczewie spektakl wystawiły dwie grupy artystyczne: Katharsis (dorośli) i Spectrum (młodzież).

    11 listopada 2021 w MOK Złoczew odbył się koncert „Jest Taki Kraj”.
Przed publicznością wystąpili profesjonalni muzycy związani z łódzkimi scenami teatralnymi: Sylwia Strugińska (sopran), Maksymilian Pelczarski (fortepian), Waldemar Zybała (akordeon), Tomasz Chrześcijanek (trąbka).

W koncercie wykonano najpopularniejsze pieśni z czasów wojny polsko-bolszewickiej np. „O mój Rozmarynie…”. Zabrzmiały także pieśni legionowe: „Legiony”, „Marsz Pierwszej Kadrowej”, „Wojenko, wojenko”.

 Publiczność wysłuchała również popularnych pieśni patriotycznych oraz nawiązujących do rocznicy Wiktorii 1920.

<materiały zaczerpnięto: Złoczew Gmina>

11 listopada w MOK Złoczew i w Złoczewie.