"Lekcja z tradycją"

  19 października 2022 r.  MOK w Złoczewie zorganizował "Lekcję z tradycją", której celem było pokazanie dzieciom jak kisi się kapustę.
  W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Złoczewie, którzy mieli możliwość poznać tajniki tradycyjnego zakiszania kapusty.

13.02.2020 trzecia klasa  Szkoły Podstawowej w Złoczewie wraz z Panią Joanną Widera - Drab odwiedziła naszą Regionalną Izbę Pamięci, a potem uczestniczyła w warsztatach tkackich. Swoje prace uczniowie zabrali do klasy.

    Dwie drugie klasy ze Szkoły Podstawowej w Złoczewie, wraz z wychowawczyniami - Joanną Widerą - Drab i Elżbietą Laskowską, wzięły udział w naszej "Lekcji z tradycją". Dzieci miały okazję pooglądać kilka ciekawych eksponatów z naszej Izby Pamięci, a także wziąć  czynny udział w tradycyjnym kiszeniu kapusty.

   Dziś, 24.10.2018 r. w MOKu odbyła się niecodzienna lekcja, a mianowicie "Lekcja z tradycją". Uczniowie klas I Szkoły Podstawowej ze Złoczewa wraz z wychowawczyniami: P. Danutą Paluch i P. Iwoną Furmańczyk wzięli udział w pokazie tradycyjnego kiszenia kapusty.

  Jak co roku MOK w Złoczew wraz z członkiniami koła twórców ludowych zorganizował
"Lekcję z tradycją", na którą zostały zaproszone klasy I i II S.P. Złoczew. Podczas tego spotkania
dzieci mogły obejrzeć najciekawsze eksponaty z Izby pamięci, a także prezentacji użycia tych przedmiotów.

26 października 2015 r. uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej w Złoczewie wzięli udział w „LEKCJI Z TRADYCJĄ”.
Podczas tego spotkania mięli okazję zobaczyć i wziąć aktywny udział w przygotowaniach kiszonej kapusty. Najpierw dowiedzieli się co to są tradycje i zwyczaje, po czym przystąpili razem z seniorkami z KOŁA TWÓRCÓW LUDOWYCH:

20 października 2014 r. uczniowie klas II Szkoły Podstawowej w Złoczewie wzięli udział w „LEKCJI Z TRADYCJĄ”.
Podczas tego spotkania mięli okazję zobaczyć i wziąć aktywny udział w przygotowaniach kiszonej kapusty. Najpierw dowiedzieli się co to są tradycje i zwyczaje, po czym przystąpili razem z seniorkami z KOŁA TWÓRCÓW LUDOWYCH: Panią Heleną Błońską, Marią Kwiatosińską i Zofią Skrzypińską do przygotowywania tradycyjnej kiszonej kapusty.