Biesiady

Spis treści

Wieczór piosenki biesiadnej w Złoczewie - 3 marca 2014 r. Impreza już od wielu lat jest organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie. Kończy okres karnawału. W tym roku nie zabrakło chętnych do zabawy przy biesiadnej muzyce.

Podczas Wieczoru piosenki biesiadnej wystąpiła orkiestra dęta działającą przy OSP w Złoczewie. Goście mogli wysłuchać utworów wykonywanych przez zespół śpiewaczy Senior. Do tańca uczestników imprezy porwały utwory wykonywane przez Kapelę Podwórkową Złoczewianie. Biesiadne utwory zagrał także zespół DMB. Podczas zabawy nie zabrakło "mikrofonu dla wszystkich. Impreza zakończyła się około godz. 2.


Wieczór piosenki biesiadnej - 20 luty 2012 r.

20 lutego 2012 r. odbył się kolejny raz "Wieczór piosenki biesiadnej" zorganizowany przez MOK w Złoczewie.
Uczestników biesiady powitał Bogdan Dawidziak, przedstawił zespoły i kapele, które zostały zaproszone na biesiadę.
Na biesiadę przybył przedstawiciel władz złoczewskich Pan Czesław Pędzik, który życzył uczestnikom biesiady wspaniałej zabawy.


Organizator i w tym roku zadbał o biesiadników. Nie zabrakło dobrego jadła oraz biesiadnej muzyki, którą bawiły wszystkich takie zespoły jak:
Orkiestra dęta działająca przy O.S.P. w Złoczewie
Zespół śpiewaczy "Senior"
Kapela Podwórkowa „Złoczewianie”
Kapela Podwórkowa „Kumpele Wróbele” z Wróblewa
Wesoła zabawa trwała do późnych godzin wieczornych - aż żal było się rozchodzić.

 


Wieczór piosenki biesiadnej - 7 marca 2011 r.
7 marca 2011 r. odbył się organizowany od trzynastu lat przez MOK w Złoczewie "Wieczór piosenki biesiadnej". Uczestników biesiady powitała Maria Dawidziak, krótko opowiedziała o polskiej tradycji biesiadowania oraz przedstawiła zespoły i kapele, które zostały zaproszone na biesiadę.Na otwarcie biesiady przybyli również przedstawiciele władz złoczewskich: burmistrz Złoczewa - Jadwiga Sobańska, która to życzyła wszystkim udanej zabawy i przewodniczący rady - Andrzej Aleksandrowicz.


Organizator i w tym roku zadbał o biesiadników. Nie zabrakło dobrego jadła oraz biesiadnej muzyki, którą bawiły wszystkich takie zespoły jak:
Zespół śpiewaczy "Senior"
Kapela Podwórkowa „Złoczewianie”
Kapela Podwórkowa „Sami Swoi” z Wieruszowa
Kapela Podwórkowa „Dobrzanie” z Pabianic,
Wesoła zabawa trwała do późnych godzin wieczornych - aż żal było się rozchodzić.


Ostatkowa biesiada stała się już złoczewską tradycją, a możemy ją pielęgnować i kontynuować dzięki możliwościom jakie stwarza i daje MOK w Złoczewie, to jest dzięki ludziom z zespołów i klubów istniejących w MOK - u, a mianowicie ich zaangażowaniu , braniu czynnego udziału w życiu kulturalnym ośrodka, czyli jednocześnie Złoczewa i regionu złoczewskiego. Są to między innymi: klub "Senior", Kapela Podwórkowa Złoczewianie, ale może przede wszystkim dzięki wspaniałej publiczności, która chce korzystać z oferowanych jej przez MOK imprez, co świadczy o tym, że należy kontynuować ich organizowanie

 


Wieczór piosenki biesiadnej 15.02.2010 r.
W dniu 15.02.2010r. w MOK w Złoczewie już po raz 12 odbyła się Biesiada ostatkowa. Na biesiadzie nie zabrakło tradycyjnych polskich potraw; bigosu, swojskiej kiełbasy, kaszanki, żuru, kaszy, pączków oraz wesołej zabawy.Polski karnawał od wieków obchodzono bardzo hucznie.Był on jednym z najważniejszych wydarzeń w roku, trwał od tłustego czwartku do środy popielcowej. W ostatnie trzy dni karnawału chłopi chodzili od chałupy do chałupy i odbywały się posiady . Posiady zwykłe i posiady grane, stąd późniejsza nazwa biesiada.

Film z biesiady


Wieczór piosenki biesiadnej 23.02.2009 r.W dniu 23.02.2009r. w MOK w Złoczewie już po raz 11 odbyła się tradycyjna Biesiada.
Ostatkowa biesiada stała się już złoczewską tradycją, którą dzięki wspaniałej publiczności , zaangażowaniu pań z zespołu śpiewaczego możemy kontynuować i pielęgnować

.Film z biesiady

 


Biesiada 4.02.2008r.
Wieczór piosenki biesiadnej jest jedną z cyklu imprez realizowanego projektu w 2008r.„Bo w Złoczewie na biesiadzie” . Podczas biesiady w sposób naturalny i spontaniczny nastąpiła integracjaSpołeczności lokalnej wyłoniły się talenty (śpiewacy ludowi)Nazwa Biesiada sięga swoimi korzeniami XVIII i XIX w.