Noc świętojańska

Spis treści

Noc świętojańska_2012

24 czerwca 2012 r. ( niedziela ) odbyły się w Złoczewie Obchody Nocy Świętojańskiej zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury. Tegoroczna impreza odbyła się w nowym amfiteatrze.

Liczną publiczność powitał pan Bogdan Dawidziak, dyrektor Ośrodka Kultury. Nie zabrakło również przedstawicieli władz, Jadwigi Sobańskiej – Burmistrz Miasta Złoczew oraz Andrzeja Aleksandrowicza – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Złoczewie.


Impreza rozpoczęła się od występów zespołów tanecznych pod kierownictwem pani Beaty Toboły i Jacka Wągrowskiego oraz solistów dziecięcych i młodzieżowych z Miejskiego Ośrodka Kultury w Złoczewie. Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać również Zespołu Śpiewaczy SENIOR i Kapeli Podwórkowej Złoczewianie działających przy MOK w Złoczewie.


W trakcie imprezy chętni mogli nauczyć się wyplatania wianków po czym można było udekorować nimi swoje głowy.

Kolejnym punktem imprezy było wręczenie nagród Przez panią Jadwigę Sobańską za przygotowane wianki przez sołectwa i osoby indywidualne. Następnie utworzył się barwny korowód, który ruszył z wiankami nad zbiornik wodny - banię.


Przy dźwiękach Orkiestry Dętej nastąpiło tradycyjne puszczenie wianków na wodę. Po czym korowód ruszył z powrotem do amfiteatru gdzie czekał na publiczność zespół GifLof z Górnego Śląska.Charakterystyczną cechą zespołu był mocny rock, folkowa lekkość i muzykalność poezji.

Imprezę zakończyła dyskoteka.
Na kolejne Obchody Nocy Świętojańskiej zapraszamy już za rok.